TRIJUMF RADNIČKOG NA PREMIJERI U JEZERU - iKragujevac

Sport

Nakon trijumfa ženske ekipe,rukometaši Radničkog su u premijernoj utakmici u svojoj hali,u okviru 2-og kola SBRL za muškarce,savladali ekipu Priboja rezultatom 31-22,poluvreme 15-9 i tako uveličali današnji rukometni praznik u Kragujevcu.

Oslabljeni neigranjem rovitih Stanojeva i Kneževića,rukometaši Radničkog su u meč ušli maksimalno angažovano sa namerom da u prvom meču pred svojim navijačima ubeleže pobedu i nastave pohod ka konačnom cilju.Nakon početnog vođstva gostiju,domaćin serijom 4-0,golom Bogdanovića u 4-om minutu ( 4-1) okreće točak na svoju vodenicu i nagoveštava konačni ishod utakmice. Prepoznatljivom granitnom odbranom i maštovitom igrom u napadu konstantno povećavaju prednost.Pribojci su samo na momente uspevali da uhvate rezultatski priključak,ali se na poluvreme odlazi velikom prednošću domaćina ( 15-9).

I drugi deo igre je protekao u istom ritmu.Kragujevčani su konstantno povećavali prednost,svi igrači su dobili svoju minutažu i uspešno se nametnuli stručnom štabu.Na momente atraktivna igra je mamila aplauze,a najlepši potez utakmice se dogodio u 53-ćem minutu kada su Medić i Ristić duplim cepelinom razgalili navijače i izmamili salve oduševljenja.U mirnom ritmu,domaćin je priveo utakmicu kraju konačnim rezultatom 31-22 i tako upisao i drugu ovosezonsku pobedu.

U redovima Radničkog najefikasnije su bili Bojan Tomić i Dušan Medić sa po 5 pogodaka, dok se kod gostiju golgeterski istakao Irnes Hadžović sa 9 postignutih golova.

Igrač utakmice : Ilija Bogdanović

RK Radnički –RK Priboj:31-22 (15-9)
Kragujevac: SBB Hala “Jezero”. Gledalaca : 150
Sudije: Bojan Dauti,Uroš Minić
Sedmerci: Radnički 4 (4), Priboj 0 (0)
Isključenja: Radnički 4 min, Priboj 10 min

Radnički : Bogićević ( 2 odbrane), Stošić 4, Ristić 3, V.Stevanović 3, Mutavdžić 2, Lekić ( 4 odbrane), Dobrosavljević 1, Knežević, M.Stevanović, Radenović 2, Stanojev 1, Bogdanović 4, Jovanović ( 6 odbrana), Tomić 5, Janićijević 1, Medić 5.
Priboj : Španjević ( 3 odbrane), Dorić 3, Kašerić 1, Matović 2, Alimanović, Đurović , Kuburović 4, Hadžović 9, Gadžo, Omerović 3, Šljuka.

Narednog vikenda ekipa Radničkog će gostovati novajliji u ligi,ekipi Jagodine.