Peti Memorijalni turnir u čast Nenada Manojlovića - iKragujevac


Sport

Peti Memorijalni turnir „Nenad Nena Manojlović“, koji se igra u čast našeg proslavljenog trenera i vaterpoliste, okupiće od 24. do 28. jula, na bazenu SPD „Radnički Kragujevac“, osam ekipa uzrasta do 13 godina.

Ovogodišnji turnir je drugačijeg formata u odnosu na prethodne, pa će tako svi timovi biti smešteni u jednu grupu i igraće po sistemu svako sa svakim. Samim tim će se i druženje i nadmetanje dečaka sa različitih meridijana produžiti na pet dana.

Posle godinu dana pauze zbog obaveza u domaćim šampionatima, na turnir se vraćaju italijanska Roma Vis Nova i turski Galatasaraj, redovni učesnici na prva tri Memorijala. Debitant na ovogodišnjem takmičenju je veliko ime evropskog vaterpola, dubrovački Jug, a pored domaćeg Radničkog koji će učestvovati sa dve ekipe, od srpskih timova tu su još Partizan, subotička Spartak Prozivka i valjevski Valis.

U sredu od 17 časova, turnir će započeti Radnički i Galatasaraj, a zvanična ceremonija otvaranja zakazana je za 19.30 sati.

Posle sedam odigranih kola, zavesa na turnir spustiće se u nedelju uveče, utakmicama za plasman.

Do sada su pehar sa Memorijala ponela četiri različita učesnika, a šansu da dođu do druge titule imaće Spartak Prozivka (šampion iz 2015.), Galatasaraj (2016) i Radnički (2017), dok na turniru nema branioca trofeja, Jadrana iz Herceg Novog.

RASPORED TURNIRA

Sreda, 24. jul
17:00 Radnički – Galatasaraj
18:15 Valis – Partizan
19:30 CEREMONIJA OTVARANJA
20:00 Radnički I – Jug
21:15 Spartak - Roma Vis Nova

Četvrtak, 25. jul
08:45 Galatasaraj – Partizan
10:00 Spartak Prozivka – Radnički
11:15 Valis - Radnički I
12:30 Roma Vis Nova - Jug
17:00 Radnički I - Spartak Prozivka
18:15 Partizan – Radnički
19:30 Jug – Valis
20:45 Galatasaraj - Roma Vis Nova

Petak, 26. jul
08:45 Partizan - Spartak Prozivka
10:00 Jug – Galatasaraj
11:15 Radnički – Valis
12:30 Radnički I - Roma Vis Nova

Subota, 27. jul
08:45 Valis – Galatasaraj
10:00 Spartak Prozivka – Jug
11:15 Radnički - Radnički I
12:30 Partizan - Roma Vis Nova
17:00 Valis - Spartak Prozivka
18:15 Galatasaraj - Radnički I
19:30 Jug – Partizan
20:45 Roma Vis Nova - Radnički

Nedelja, 28. jul
08:45 Partizan - Radnički I
10:00 Galatasaraj - Spartak Prozivka
11:15 Jug – Radnički
12:30 Valis - Roma Vis Nova
17:00 Za 7. mesto
18:15 Za 5. mesto
19:30 Za 3. mesto
20:45 Finale
CEREMONIJA DODELE MEDALJA DSC_2879 copy.jpg

DSC_8753 copy.jpg

Slika govori više od hiljadu reči
Pratite iKragujevac na Instagramu