RADNIČKI SE POBEDOM OPROSTIO OD JEZERA - iKragujevac

Sport

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 21-og kola super B lige za žene,u oproštajnoj utakmici ove sezone pred svojom publikom, savladale ekipu Sloge iz Petrovca na Mlavi rezultatom 28-24,poluvreme 13-12 i tako nastavile niz dobrih igara i rezultata u svojoj premijernoj sezoni u ovom rangu takmičenja.

Obe ekipe su u meč ušle oslabljene izazvanim neigranjem par igračica,pa je vladala neizvesnost ko će se bolje snaći u toj situaciji.Početak utakmice je pripao iskusnijim gošćama koje u 6-om minutu dolaze do 2 gola prednosti (2-4),ali Kragujevčanke munjevitom serijom 6-1 stiču prednost 8-5 pogotkom Teodore Veličković (15.min).No,kako to biva zbog skraćene rotacije,igračicama Radničkog pada koncentracija,a tu situaciju gošće umešno koriste i serijom 5-0 prelaze u vođstvo (8-10,21.min).Ipak do kraja ovog dela igre,izabranice trenera Kurandića stabilizuju igru i pogotkom kapitena Tijane Petrović odlaze na desetominutni odmor minimalnom prednošću 13-12.

Čitavih 7 minuta početkom drugog poluvremena,ekipa Radničkog nije postigla gol,što je Sloga iskoristila i ponovo prešla u vođstvo (13-15).Na scenu tada stupa najiskusnija Jasmina Kolak,čijim golovima se domaće igračice približavaju gošćama,da bi Ajlin Bjelak pogotkom u 42-om minutu donela izjednačenje (18-18).Skinula je par šuteva Jelena pojužina,što je bio dodatni podsticaj Kragujevčankama da čvršćom odbranom,ubitačnom kontrom i racionalnom igrom u pozicionom napadu,pogotkom Marije Todorović u poslednjem minutu privedu utakmicu kraju konačnim rezultatom 28-24.

Ovom pobedom Radnički je zadržao četvrto mesto na tabeli sa osvojenih 23 boda.

U redovima Radničkog tradicionalno najefikasnija je bila Jasmina Kolak sa 8 pogodaka,Teodora Veličković je dodala 7,dok su se kod gošći istakle Milica Vranić i Marina Stajić sa po 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Teodora Veličković ( Radnički 1964)

RK Radnički 1964 –RK Sloga : 28-24 (13-12)
Kragujevac: Hala “Jezero”. Gledalaca : 100
Sudije: Bojan Dauti,Uroš Minić
Sedmerci: Radnički 6 (5), Sloga 3 (3)
Isključenja: Radnički 12 min, Sloga 18 min

Radnički 1964 : J.Pojužina ( 8 odbrana), Veličković 7, Srećković, Bjelak 6, Nedeljković, Blagojević 1 , Hasanović ( 3 odbrane ), Vlašković , Durlević, Todorović 1 , Tina Petrović, Tijana Petrović 4,Kolak 8, Ž.Pojužina 1.
Sloga : Gajić 1, Bogosavljević, Pandurević 1, Končar 2, Vranić 5, Stojanović, Milošević 3, Bogosavljević 1, Stanisavljević 2, Dabović 4, Ležaja ( 10 odbrana,2 sedmerca), Stajić 5.

Idućeg vikenda,Radnički će gostovati u Kruševcu,ekipi Napredak 12 u okviru poslednjeg,22-og kola.