Radnički preslišao Kuršumliju - iKragujevac

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 16-og kola SBRL savladali lakše nego očekivano ekipu Kuršumlije rezultatom 31-16,poluvreme 14-8.

Željno su očekivali domaći rukometaši ovu utakmicu,kako bi se nakon prvog prvenstvenog poraza vratili na pobednički kolosek.Ta želja im je na samom početku malo sputala ruke,tako da je u 11-om minutu na semaforu stajao rezultat 4-4.Od tog trenutka su zagospodarili terenom,ređale su se njihove prepoznatljive akcije,podignut je nivo odbrane,Dušan

Petrović je začarao mrežu i na poluvreme se odlazi vođstvom domaćina 14-8.

U istom stilu su nastavili i u drugom delu igre i vrlo brzo dolaze do dvocifrene prednosti ( 20-10,38.min) pogotkom Ilije Bogdanovića.Stručni štab Radničkog je dao priliku gotovo svim igračima koji nemaju minutažu,a oni su se svojski potrudili da oberučke iskoriste ukazano poverenje.Uz dosta atraktivnih poteza,na oduševljenje svojih navijača,priveli su utakmicu kraju konačnim rezultatom 31-16.Simpatični gosti su takođe nagrađeni aplauzom za iskazanu borbenost i korektno i sportsko ponašanje.

Ovom pobedom Radnički je ostao na deobi prvog mesta sa Dubočicom.

U redovima Radničkog najefikasniji je bio Veselin Stevanović sa 6 golova,dok je kod gostiju prednjačio Nemanja Milutinović takođe sa 6 pogodaka.

Igrač utakmice : Veselin Stevanović

Narednog vikenda,u okviru 17-og kola,Radnički će ,usled zamenjenog domaćinstva,dočekati ekipu Pobednik iz Prijepolja.