NEOČEKIVAN PORAZ OD FENJERAŠA - iKragujevac

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru 15-og kola super B lige za žene poražene na svom terenu od ekipe Požarevca rezultatom 26-30,poluvreme 11-18 i tako doživele drugi poraz ovog proleća.

Upozoravao je stručni štab Kragujevačke ekipe da činjenica što se Požarevljanke nalaze na začelju tabele i to što su igračice Radničkog nadmoćno trijumfovale u prvom delu sezone ne mora da znači ništa.Breme favorita je učinilo svoje i uzelo danak najmlađoj i najneiskusnijoj ekipi lige,no sam početak utakmice nije ukazivao na to.

Povele su Kragujevčanke 3-0,ali su gošće brzo konsolidovale redove i u 8-om minutu dolaze do izjednačenja (5-5).Imao je domaćin šansu da povrati vođstvo,no Veličkovićeva u kontranapadu pogađa prečku i od tog trenutka su kola krenula nizbrdo.Požarevljanke preuzimaju inicijativu i serijom 5-0 dolaze do velike prednosti ( 5-10,15.min).Ništa nije polazilo za rukom domaćoj ekipi,pa se na veliki odmor odlazi prednošću gostujuće ekipe 11-18.

Krenule su igračice Radničkog agresivno u drugom delu igre sa namerom da što pre dostignu rezultatski minus,no već u 32-om minutu beležimo i najveću razliku ( 12-20),ali ni ta ogromna prednost nije sputala Kragujevčanke da strpljivom i agresivnom igrom probaju da preokrenu utakmicu u svoju korist.Golom Bjelakove u 52-om minutu Radnički dolazi na minus 2 razlike ( 24-26) i izgledalo je da će uslediti veliki preokret,no veliki broj neiskorišćenih kontranapada i fenomenalna partija povratnice u rukomet na golu gošći Jane Vasiljević nije urodio plodom,tako da su bodovi otišli u Požarevac,krajnjim rezultatom 26-30.

Ovim porazom Radnički je pao na sedmo mesto na tabeli.

U redovima Radničkog najefikasnije su bile Ajlin Bjelak sa 8 i Jasmina Kolak sa 6 pogodaka,dok se kod gošći izdvojila Danijela Petković sa 10 postignutih golova.

Igrač utakmice : Jana Vasiljević