Istorijski uspeh rukometnog kluba iz Kragujevca - iKragujevac

Rukometaši Radničkog 1964 su u utakmici ¼ finala Kupa Srbije savladali ekipu Mačve u Bogatiću rezultatom 27-25,poluvreme 13-13 i tako plasmanom na završni turnir,ostvarili najveći uspeh u klupskoj istoriji.

Četa Aleksandra Radosavljevića je znala da ih čeka težak zadatak.Krenuli su put Bogatića rešeni da naprave podvig,znajući da ih očekuje iskusni protivnik i vrela atmosfera u gradskoj hali. Meč je počeo rezultatskom klackalicom, gde domaćin prvi stiće osetniju prednost u 11-om minutu ( 5-3), koju održavaju sve do 16-og minuta i pogotka Tomića za izjednačenje (8-8),pa i prelazak u vođstvo,8-9.Kragujevčani su držali taj gol prednosti, ali se na odmor ipak odlazi nerešenim rezultatom 13-13.

I drugi deo igre je proticao u igri gol-za-gol sve do serije gostiju 3-0 i vođstva 17-20 (42.min). Činilo se da je Radnički uspeo da prelomi utakmicu, no žilavi Mačvani se nisu predavali. Vođstvo Kragujevčana nije prelazilo 2 gola prednosti, sve do pred samog kraja utakmice i ponovnih 3 razlike ( 22-25,57.min), kada je konačno bilo jasno da Radnički ide na F4 u Smederevo, rešivši meč u svoju korist rezultatom 27-25.

U ovoj istorijskoj pobedi tima iz srca Šumadije,svi igrači su dali svoj maksimum i visoki stepen angažovanosti i zalaganja u želji da ostvare zacrtani cilj.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Dragićević i Zarin sa po 5 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bio Bojan Tomić sa 8 a Veselin Stevanović je dodao 5 postignutih golova.

Igrač utakmice : Ilija Bogdanović

RK Mačva –RK Radnički 1964: 25-27 (13-13)

Bogatić: Hala “Bogatić”. Gledalaca : 388
Sudije: Darko Stefanović,Branislav Nenadić
Sedmerci: Mačva 6 (6), Radnički 4 (3)
Isključenja: Mačva 16 min, Radnički 8 min

Mačva : Milutinović, Knežević 1, Zarin 5, Jevtović, Radulović 3, Jevđenović 3, Jovanovski 4, Pavlović 2, Jovanović, Krečković 2, Berić, Martinović, Živanović, Dragićević 5, Radojičić, Džigurski.
Radnički 1964 : V.Stevanović 5, Ristić 2, Mutavdžić , Lekić, Petrović ( 14 odbrana,), Vuković 3, Knežević , M.Stevanović, , Stanojev 4, Bogdanović 4, Đerić, Tomić 8, Janićijević, Mrvović 1.

Ovom pobedom Radnički se plasirao na završnicu Kupa Srbije, koja će se odigrati u Smederevu 23. I 24.marta.