Minimalan poraz u Pirotu - iKragujevac

Rukometašice Radničkog 1964 su poražene u 8-om kolu Super B lige na gostovanju u Pirotu od istoimene ekipe rezultatom 25-24,poluvreme 11-9.

3-0 je stajalo na semaforu u 6-om minutu,nije krenulo dobro gostujućim igračicama,a na to su se nadovezala i dva neiskorišćena sedmerca.Ipak gošće dolaze do daha i u 14-om minutu golom večeras sjajne Jasmine Kolak sa linije od 7 metara dolaze do izjednačenja (5-5).Do kraja ovog dela igre domaćin je imao blagu prednost i na odmor se otišlo sa podnošljivih – 2 (11-9).

Piroćanke su sigurnije startovale u drugom delu igre,razlika je rasla na njihovom kontu i u 45-om minutu beležimo najveću prednost pogotkom kapitena Simone Tančić ( 19-12).Dugo su Kragujevčanke poikušavale da uhvate rezultatski priključak,ali im nije išlo sve od ruke kako su planirale.U 57-mi minut se ušlo prednošću domaćina od 6 golova razlike ( 25-19).Rukometašice Radničkog furiozno finiširaju serijom 5-0 ,ali se čini da su kasno „upalile“ a i da je zafalilo malo vremena za povoljniji ishod,tako da je konačan rezultat poraz golom razlike,25-24.

Radnički je ovim porazom pao dva mesta na tabeli i sada se nalazi na osmom mestu.

U redovima domaćina najefikasnija je bila Danijela Kričak sa 5 pogodaka,dok je kod ekipe Radničkog prednjačila Jasmina Kolak sa 12 postignutih golova.

Igrač utakmice : Miljana Đorđević.

Ekipa Radničkog će u okviru 9-og kola dočekati ekipu Vrbasa u sredu 28.novembra.