RK Radnički trijumfom započeo sezonu - iKragujevac

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 1.og kola Super B lige savladali ekipu „Topličanin“ u Prokuplju rezultatom 29-24,poluvreme 12-15 i tako započeli pobednički niz.

Nije sve počelo onako kako su se gosti nadali.Situacija na terenu je išla na ruku domaćinu koji je veći deo prvog dela igre imao konstantnu prednost par golova razlike,sve do maksimalnog vođstva 14-10 ( 28.min.).Uz par promašenih zicera i grešaka u odbrani Radničkog,na odmor se otišlo prednošću domaćina 15-12.
Početkom drugog dela se videlo da su Kragujevčani ušli odlučno da preuzmu stvari u svoje ruke.Dva brza gola Medića i Tomića su nagovestila takav rasplet.Razgoropađeni gosti su zaigrali angažovano i agresivno u odbrani,što im je dalo priliku za veći broj lakih golova iz kontri i polukontri,a proradila je i igra u pozicionom napadu,što im donosi izjednačenje u 40-om minutu ( 17-17) golom Bojana Tomića,a ubrzo i vođstvo golom Stanojeva sa penala.Par vezanih odbrana Nenada Lekića i dobro organizovanih napada donosi sigurnost igračima Radničkog.Čini se da je presudan momenat bio odbranjen sedmerac Dušana Petrovića u 55-om minutu jer je nakon toga gostujući tim zagospodario na terenu i rutinski priveo utakmicu kraju rezultatom 29-24 i tako upisao prve bodove na svoj konto.

U redovima domaćina najefikasnia je bio Ilija Cvetković sa 9 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bili Bojan Tomić sa 10 i Dušan Medić sa 7 postignutih golova dok je igrač utakmice Ljubomir Janićijević.