Radnički bolji od Slavije - iKragujevac

U drugoj utakmici u okviru zimskih priprema, fudbaleri Radničkog 1923 savladali su juče kragujevačkog zonaša Slaviju, minimalnim rezultatom 1:0.

Fudbaleri Radničkog 1923 odigrali su juče, drugu po redu kontrolnu utakmicu protiv ekipe Slavije, koja se trenutno takmiči u Zoni ‘Morava’.
Radnički 1923 – Slavija 1:0 (1:0)

RADNIČKI 1923: Kostić, Aleksić, Andrić, Vidović, Nedeljković, Živanović, Miletić, Miljuš, Popović, Urošević, Stević. Igrali su još: Najdanović, Mitrović, Kojić, Ilić, Srećković, Ljubisavljević, Trajković, Krunić, Vilotijević, Gavrović, Milošković.

SLAVIJA: Jug, Ilić, Vasović, Vukomanović, Jokić, Sretković, Živić, Radovanović, Simić, Dimitrijević, Kovačević. Igrali su još: N. Petrović, V. Petrović, Todorović, Matalović, Kostadinović, Pavlović.

Po vremenu prijatnom za igru, ekipe su odmerile snage na prvom pomoćnom terenu stadiona ‘Čika Dača’.
Utakmica je, kako se ispostavilo kasnije, odlučena još u prvom poluvremenu, kada je, nakon što su šanse propustili Strahinja Urošević u 4. i Filip Aleksić u 13. minutu, svoju iskoristio Lazar Popović i posle odlične akcije po boku i centaršuta Andrića, u 16. minutu zatresao mrežu protivnika.

Podsetimo da je ekipa Radničkog 1923 vođena trenerom Radovanom Radakovićem, u prvom kontrolnom susretu ove zime, savladala ekipu Gruže, koja se trenutno takmiči u Zoni ‘Dunav’, rezultatom 4:0

Radnički je sa samo četiri boda ostao prikovan za dno tabele, a drugi deo sezone počinje za manje od mesec dana, gostovanjem ekipi Zemuna.