Košarkašice Šumadije prošle su "kao bose po trnju" - iKragujevac

U okviru 15. kola Prve ženske lige Srbije sinoć su košarkašice Šumadije "lepo" ugostile svoje koleginice iz Vršca.

Košarkašice Šumadije nastavile su sa porazima u Prvoj ženskoj ligi Srbije.
„Šumadinke“ su sinoć, ponovo prepustile bodove svojim protivnicama. Ovog puta poražene su u hali „Gordana Goca Bogojević“ od ekipe Vršca sa 57:80 (8:19, 22:15, 17:23, 10:23).
Gošće iz Vršca bolje su otvorile meč i prvu četvrtinu dobile sa 19:8.
Kragujevčanke su polovinom drugog kvartala uspele da izjednače rezultat i čak pređu u vođstvo (23:22), ali su gošće ipak otišle na odmor sa četiri poena razlie – 34:30.
U trećoj četvrtini nastavljena je velika borba, sve do poslednja tri minuta ovog perioda, kada Vrščanke serijom 9:3 dolaze do dvocifrene prednosti – 57:47. U 32. minutu gostujuća ekipa su stigla je do petnaest poena prednosti (62:47) i polako rutinski privodile utakmicu kraju, pobedivši na kraju sa 23 poena razlike.
Najzaslužnija za pobedu Vrščanki bila je Marina Mandić ostvarivši dabl-dabl - 25 poena i 12 skokova, pored nje istakla se i Radovićeva sa 18 poena.
U domaćem sastavu najefikasnije su bile Ćulafić sa 15, i Radović sa 12 poena.
U sledećoj utakmici Šumadinke idu na megdan u Beograd, gde ih dočekuje Crvena Zvezda.
Sa druge strane košarkašice Radničkog izgubile su u Vrbasu i to u samom finišu utakmice.
Vrbas Medela - Radnicki 79 : 74 ( 21:18, 18:14, 12:18, 28:24 )