Tigrice pregazile Slogu za 6. pobedu - iKragujevac

Rukometašice Radničkog su, u okviru 8. kola SRLS za žene, savladale ekipu Sloge u Petrovcu na Mlavi rezultatom 30:26 (14:7).

Tigrice su odlučno ušle u meč, rešene da od početka utakmice domaćinu daju do znanja da sa šampionom nema šale. U 17. minutu prednost Tigrica je iznosila 9 golova razlike (10:1), ali su do kraja poluvremena igračice Sloge, najprijatnijeg iznenađenja šampionata, konsolidovale redove smanjivši na podnošljivih 7 golova minusa.

U drugom poluvremenu Tigrice su brzo došle do 10 golova prednosti i jedno vreme održavale tu razliku. Nakon toga, trener Radosavljević rešio je da odmori svoje glavne poluge, ukazavši šansu igračicama koje imaju manju minutažu.

Važno je napomenuti da se posle povrede i dugog oporavka na teren vratila Marijana Tanić, pritom se upisavši u listu strelaca.

U narednom, 9. kolu SRLS, Radnički će ugostiti ekipu Minaqua Vojvodina iz Novog Sada.

izvor/foto: ŽRK RADNIČKI MEDIA TEAM