Fudbaleri Radničkog startovali porazom - iKragujevac

Fudbaleri Radničkog pretrpeli su poraz na svom terenu od Zemuna 2 : 1 u premijernoj utakmici nove sezone šampionata prve lige Srbije.

Radnički je sa potpuno novim timom pružio dobar otpor favoritu, ali to nije bilo dovoljno da i izbegne poraz.

Mladi sastav kragujevačkog prvoligaša i pored poraza ni malo se nije obrukao u uvodnom meču sezone.

Izabranici Neška Milovanovića i pored iskazane velike borbenosti i želje za dobrim rezultatom skupo su platili dve grečke u zavržnici prvog poluvremena.

Gosti su poveli u 33 minutu golom Rusmira koji je odlično odreagovao na centaršut Gemovića, a ispostavilo se pobedu obezbedili pogotkom Ajkovića iz slobodnog udarca u nadoknadi vremena.

Kragujevčani su u nastavku zaigrali još angažovanije.
Plod takve igre je iznuđen kazneni udarac koga je u gol pretvorio kapiten Keljević. Sva nastojanja da se do kraja izbegne poraz nisu dala rezultat.

Gordan Petrić šef stručnog štaba Zemuna bio je zadovoljan pre svega zbog ostvarenog trijumfa, ali i u većem delu susreta prikazanom igrom.

Pred Radničkim je narednog vikenda novo iskušenje, gostovanje u Petrovcu na Mlavi, terenu na kome do sada nisu ostvarili trijum.