BRAVO: Kragujevčanka Jelena Milovanović potpisala za šampiona Španije - iKragujevac

Vesti

Srpska reprezentativka Jelena Milovanović (1989, 191) nova je članica španskog šampiona Avenide iz Salamanke, objavio je ovaj klub.

Kako se navodi na zvaničnom sajtu kluba, u tekstu pod naslovom "Kraljica Evrope", Jelena je jedan od stubova budućeg projekta kluba. Klub koji je nedavno osvojio novu titulu prvaka Španije i izborio plasman u Evroligu, sa ponosom ističe da su uspeli da dovedu jednu od najtraženijih igračica u Evropi. Posebno se ističe podatak da je bila jedna od najzaslužnijih košarkašica za osvajanje zlatne medalje na Evropskom prvenstvu u Mađarskoj sa reprezentacijom Srbije.

Jelena Milovanović je sezonu završila u ekipi Bešiktaš iz Istanbula. Na 13 utakmica u prvenstvu Turske srpska reprezentativka je imala prosek 16.1 poena, 4.2 skoka, 1.5 asistencija.

Na šest utakmica u Evrokupu imala je prosek 16.2 poena, 6 skokova, 2.3 asistencije, 1 osvojena lopta.

Jelena Milovanović je sezonu počela u turskoj ekipi Orduspor. Na 12 utakmica imala je prosek 18.9 poena, 5.6 skokova, 2.2 asistencije, 1.3 osvojena lopta.