Radnički silan na vrućem terenu - iKragujevac

Rukometaši Radničkog 1964 su u okviru 3.og kola Super B lige savladali ekipu „Hajduk Veljko“ na vrućem terenu u Negotinu rezultatom 30-27,poluvreme 13-12 i tako napravili značajan iskorak ka ostvarenju zacrtanog cilja.

Derbi ovog kola je opravdao očekivanja.U utakmici punoj naboja prvi deo igre je protekao u rezultatskom egalu.Smenjivale su se ekipe u vođstvu,igralo se čvrsto u odbrani sve do 26-og minuta ( 10-10) kada igrači Radničkog prave mini-seriju 3-0 i u 29-om minutu golom Bojana Tomića stiču prvu osetniju prednost ( 10-13).Sa dva brza gola u poslednjem minutu prvog poluvremena Negotinci smanjuju rezultat i na odmor se odlazi sa minimalnom prednošću gostiju 12-13.

Drugi deo igra protiče u istom tonu kao i većina prvog poluvremena sve do 35-og minuta i rezultata 16-16.Ulaskom u igru Mihajla Kneževića,odbrana gostiju dobija na sigurnosti i uz večeras izuzetno raspoloženog Dušana Petrovića gosti prelaze u konstantno vođstvo sve do maksimalnih 5 golova prednosti ( 22-27,54.min).Poslednje trzaje i nade rukometaša Hajduk Veljka razbija lucidnim rešenjima i sa dva postignuta gola Nebojša Stošić za treću ovosezonsku pobedu Radničkog konačnim skorom 30-27.

U redovima domaćina najefikasniji su bili Aleksandar Ćirić sa 8 i Luka Milutinović sa 7 pogodaka,dok su kod ekipe Radničkog najraspoloženiji bili Bojan Tomić,Dušan Medić i Vladimir Dobrosavljević sa po 5 postignutih golova.

Igrač utakmice: Dušan Petrović