Radnički lako do novih bodova - iKragujevac

Sport

Rukometaši Radničkog 1964 su u komšijskom derbiju savladali ekipu „Karađorđe“ iz Topole u okviru 10. kola Super B lige rezultatom 36-20, poluvreme 18-13 i tako su se pobedom oprostili od svojih navijača u ovom delu sezone.

Sam početak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi. U 12. minutu na semaforu je stajao rezultat 6-6 i od tog trenutka domaći igrači kreću odlučnije na obe strane terena i već u 19. minutu prednost je bila 5 golova razlike ( 12-7) koju su zadržali sve do kraja ovog dela igre ( 18-13).

U nastavku utakmice Karađorđe je uspevao da prednost Kragujevčana održava na prosečnih 3 gola prednosti (43. min. 21-18), ali to je bilo sve što su gosti uspeli da urade u Jezeru. Veći fond raspoloženih igrača i Filip Ristić na golu, koji je meč završio sa 17 odbranjenih šuteva, su presudili i Radnički je do kraja uspeo da prednost podigne na velikih 16 razlike ( 36-20).