VELIKA POBEDA EKONOMCA: Večeras KMF Ekonomac Kragujevac igra protiv dvostrukog šampiona Evrope - iKragujevac

Hrabra četa Predraga Rajića odigrala je meč nestvarnog sadržaja, utakmicu za prave sladokusce ove igre ali i utakmicu za puno stresa, na granici infarkta, i na kraju savladala šampiona Italije, ekipu koja je igrala F4, načinivši sjajan uvod u naredni meč protiv velike Barselone. Kako god da bude, Ekonomac je dokazao da je veliki tim i veliki šampion.

Prvo poluvreme proteklo je u nadmoći srpskog tima, ipak greške doprinose vodjstvu domaćina turnira od 2-0 gotovo iz prvih šuteva ka golu. Hrabro je svemu trener Rajić postavio igru svog tima, uvevši kapitena kao golmana, koji odmah tu igru kruniše golom i postavlja konačan rezultat prvog dela igre. Nestvarno je bilo kako se Peskara odbranila u poslednjih minut i po prvog dela.

Ko zna šta bi bilo da naš klub nije primio gol bukvalno u desetoj sekundi početka drugog dela, možda bi manje nervoze bilo, ali je Rajić traživši postavu i igru uspeo da upornom i smirenom igrom sa golmanom igračem dodje do poravnanja. Nanizali su se pogoci najpre Simija, zatim Borisova, pa onda Rajčevića i na kraju Igora, kojima je veliki Ekonomac savladao u najtežem meču, što je uvek početak turnira, domaćina i sjajnu Pescaru, napravivši značajan korak ka nastavku ovog takmičenja. Ekonomac je svojom željom, upornošću ali i smirenošću potrvdio da je stasao u veliki tim. Statistika je bila na strani Ekonomca u potpunosti, što 60 ukupnih pokušaja ka golu protivnika, spram njihovih 30, definitivno potvrdjuje.

Večeras od 17:30h KMF Ekonomac Kragujevac igra za plasman na fajnal for UEFA Futsal Kupa, protiv dvostrukog šampiona Evrope FC Barcelona Futbol Sala.