Rukometašice iz Kragujevca zabeležile treću pobedu - iKragujevac

Rukometašice Radničkog 1964 su u okviru petog kola Prve lige Zapad savladale kao gošće ekipu „Župe“ u Aleksandrovcu rezultatom 21-16,poluvreme 10-10 i tako zabeležile i treću pobedu u 5 odigranih kola.

Sam početak utakmice je protekao u izjednačenoj borbi sve do 7-og minuta i prvog osetnijeg vođstva domaćina ( 4-2) koje su imale rezultatsku prednost sve do 21-og minuta i izjednačenja golom Milice Đorđević ( 8-8).Do kraja ovog dela igre su obe ekipe postigle po 2 pogotka i otišle na 10-to minutnu pauzu nerešenim rezultatom 10-10.

Drugo poluvreme ekipa Radničkog otvara serijom 4-0 i snažnom odbranom tako da su domaće igračice postigle prvi pogodak posle 12 minuta igre ( 11-14,42.min).7 minuta se čekalo na drugi gol Župe ( 12-16,49.min).U tim trenucima je suvereno gospodarila kapiten Mina Stajković na golu završivši utakmicu sa 18 odbranjenih šuteva i na krilima njene sjajne predstave gošće rešavaju susret sa samo 6 primljenih golova u ovom delu igre i konačnim rezultatom 16-21.

Kod domaćih se golgeterski istakla Jana Marić sa 9 pogodaka,dok je u Radničkom najefikasnija bila Natalija Mikić sa 5,a u stopu su je pratile Jovana Radosavljević i Tijana Ristić sa po 4 gola.

Igrač utakmice : Marta Begović

ŽRK Župa –RK Radnički 1964 : 16-21 (10-10)
Čačak: Hala “HS ŽUPA”. Gledalaca : 50
Sudije: Dragana Jakovljević,Danijela Sando