SIGURAN START ŠAMPIONA: Ekonomac deklasirao goste iz Vrbasa - iKragujevac

Fudbaleri Ekonomca ,pobedom od 5:0 protiv ekipe Leteći Holanđanin iz Vrbasa,  uspešno su započeli  takmičarsku sezonu. Ekipa trenera Rajića oslabljena neigranjem dvojice internacionalaca, Valenka i Borisova, zbog reprezentativnih obaveza, kao i povređenog Pršića opravdala je epitet favorita u ovom meču.

Tokom prvog dela meča, domaći tim je imao inicijativu, stvarao prilike, ali bez uspešne realizacije. Gostujuća ekipa je igrala dosta borbeno u fazi odbrane i bazirala igru na kontranapadima. Konačno, u 12. minutu, prvi pogodak u novoj sezoni postiže Matijević i do kraja prvog poluvremena u strelce su upisuju Pavlović i Ivanković. Treba naglasiti da su svi golovi postignuti posle lepih i tečnih akcija.

Slična slika se videla i u drugom poluvremenu, Ekonomac je prebacio igru na protivničku stranu terena i ponovo lomio otpor čvrstog protivnika. Takva igra je rezultirala sa nova dva gola u mreži rivala, koja su postigli Stojković i Pavlović po drugi put.

U narednom kolu Kragujevčani gostuju ekipi Novog Pazara 23. septembra.