Još jedna pobeda Arsenala, koja ga približava opstanku u Zoni! - iKragujevac

U 29. kolu Zone Morava, kragujevački Arsenal je danas dočekao ekipu Orlovca iz Mrčajevaca.

U utakmici 29. kola Zone Morava, u kojoj su bodovi bili potrebniji domaćinu, vodila se žestoka borba svih devedeset minuta.
Palilulci cu od starta dali do znanja gostima da ovo neće biti "prijateljski" meč.
I jedni i drugi ušli su u utakmicu previše nervozno, zbog toga su i imali dosta propuštenih šansi za gol.
Pored nekoliko stopostotnih šansi, domaćin je u 43. minutu imao najizgledniju šansu za pogodak, jer je sudija dosudio jedanaesterac, međutim igrač Arsenala Vuković nije uspeo da iskoristi "penal".
Ali već 2 minuta kasnije, nakon kornera kapiten domaćih Lazović pogodio je nebranjeni deo mreže i postigao gol koji je na kraju i odlučio pobednika.
Iako su celo drugo poluvreme igrali sa igračem manje gosti se nisu branili, već su sve vreme pokušavali da izjednače. Mogli su to i da urade da je centarfor gostujuće ekipe bio skoncentrisaniji, kada je 5 minuta pre kraja utakmice imao "stopostotnu" šansu ali je sa 2 metara promašio ceo okvir gola.
Na kraju se ipak može reći da je pobedila ekipa koja je više želela pobedu.  Arsenal - Orlovac 1:0
Aresnal je ovom pobedom povećao šanse za opstanak u ligi.